Projekt „Jesień wokół!” – klasa II, czyli  jesienny kiermasz klas I-III

11.10.2019 r. w ramach  realizacji projektu edukacyjnego DUDS pt. „ Jesień wokół” zorganizowaliśmy kiermasz. W klasie przygotowaliśmy jesienne koszyczki.  Wraz z rodzicami wykonaliśmy inne  piękne ozdoby. Do akcji aktywnie włączyli się uczniowie klas pierwszych i trzecich wraz z rodzicami. Były bukiety, wianki, koszyki, jesienne ludziki i itp.  Wspólnie zbieraliśmy pieniądze na organizację zabawy karnawałowej klas młodszych. Udało nam się zebrać 1845zł 79gr.

Dziękujemy  Rodzicom i uczniom za ogromne zaangażowanie i pomoc.

klasa IIIb

W ramach projektu „ DUDS” przyprowadzaliśmy eksperymenty. Badaliśmy jakie właściwości mają wybrane produkty spożywcze, a także badaliśmy jaki wpływ na nie ma gorąca woda.  Następnie wyciągaliśmy wnioski dotyczące naszych obserwacji.

Udało nam się, także, przeprowadzić doświadczenie w plenerze.  Sprawdziliśmy, co się stanie, gdy do butelki coca-coli wrzucimy mentosy.  Było wybuchowo.

klasa I a

4 października poznawaliśmy piramidę zdrowego żywienia i zasady dbania o własne zdrowie. Przygotowywaliśmy  zdrowe  i kolorowe kanapki. Nie zabrakło też smakołyków przygotowanych przez rodziców. Mieliśmy okazję poznać kilka nowych, zdrowych i smacznych dodatków do kanapek. Był też chleb upieczony przez jedną z mam. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniach. Kanapki smakowały również starszym uczniom z naszej szkoły.

klasa IIIb

W ramach projektu „ Droga ucznia do Sukcesu” przygotowaliśmy zdrowe i pożywne kanapki. Przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego odżywiania, a także piramidę żywieniową. Obejrzeliśmy krótkie filmiki edukacyjne poświęcone zdrowym nawykom  żywieniowym.

Piramida zdrowego żywienia – klasa II

Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu – wykonujemy piramidę w grupach

Smacznie, zdrowo, kolorowo  – klasa II 

4 października 2019r.  w klasach młodszych  robiliśmy kanapki. Pomysłów na  te zdrowe posiłki  było dużo. Kanapki zostały zaprezentowane  na stołach (korytarz na parterze). Oj, było kolorowo! Po wspólnej prezentacji  próbowaliśmy i …  próbowaliśmy. Zaprosiliśmy na degustację  kolegów i koleżanki  z klas starszych.

 Wrześniowy projekt DUDS – klasa IIIa  

W ramach piątkowych zajęć projektowych we wrześniu pracowaliśmy nad tematem segregacji śmieci. Wiemy dlaczego to jest ważne i potrafimy to robić.

klasa III b

Tym razem , w ramach projektu uczniowie klasy 3B przy użyciu materiałów do recyklingu wykonali nowe, użytkowe przedmioty. Każda z grup miała stworzyć dowolnie przez siebie wybrany przedmiot, i tak powstały : stolik, krzesełko, lalka z butelką mleka, flet oraz maska jednorożca.

Zgłębiamy tajniki segregacji odpadów – klasa III b  

Na jednych z zajęć tworzyliśmy plakaty pt. „ Dzieci segregują śmieci”.

klasa II    –  tworzymy  w grupach  gry planszowe