Klasa 3b podczas nauki zdalnej realizuje projekt edukacyjny „ Czytam z klasą” W module III omawiamy „ Akademię Pana Kleksa” Jana Brzechwy.  Oto zdjęcia z realizacji modułu.

Na początku marca uczniowie klasy 3b ukończyli II moduł projektu edukacyjnego „ Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. W tym module zmierzyliśmy się z przygodami kota z książki „ Cukierku , ty łobuzie”.

Oczywiście wykonaliśmy zadani projektowe- wypełniliśmy lekturniki, zrobiliśmy zakładki do książek. W programie Paint 3D zaprojektowaliśmy plakaty promujące czytanie książek.
Dodatkowo spotkaliśmy się z Panią Moniką Zielonką – nauczycielem weterynarii. A także z pomocą rodziców wykonaliśmy budę dla psa, którą po ukończeniu, przekażemy do schroniska dla małych zwierząt w Jeleniej Górze.

Uczniowie klasy 3b realizując projekt edukacyjny „ Czytam z klasą” mieli okazje spotkać się z lekarzem weterynarii Panią Moniką Zielonką.

Pani Monika opowiedziała na czym polega praca weterynarza, jakie zwierzęta leczy. Pokazała też narzędzia medyczne, które służą do ochrony zdrowia czworonogów.

Uczniowie klasy 3b zrealizowali I moduł projektu „ Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Przeczytaliśmy fantastyczną książkę Justyny Bednarek „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ( czterech prawych i sześciu lewych)”.

Podczas zajęć uczniowie opowiadali historię jednej , wybranej skarpetki. Prezentowali przygotowany w domu plakat. Dodatkowo  każdy przygotował zakładkę do książki , oczywiście w kształcie skarpetki. Okazją do potrenowania techniki szycia, było przygotowanie ze skarpetki Przytulanki .

Uczniowie klasy 3b rozpoczęli działania w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „ Czytam z klasą tekturki spod chmurki”.  Jest to program skierowany do klas 0-3, mający na celu zwiększyć czytelnictwo wśród dzieci. Będzie on realizowany do końca kwietnia 2020r. Na pierwszych zajęciach poznaliśmy Czytusia, naszego książkowego przewodnika. Otrzymaliśmy także lekturniki, które pomogą nam usystematyzować widzę zdobytą po przeczytaniu książek. Już niedługo kolejne spotkanie z Czytusiem.