Uczniowie klasy 3b zrealizowali I moduł projektu „ Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Przeczytaliśmy fantastyczną książkę Justyny Bednarek „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ( czterech prawych i sześciu lewych)”.

Podczas zajęć uczniowie opowiadali historię jednej , wybranej skarpetki. Prezentowali przygotowany w domu plakat. Dodatkowo  każdy przygotował zakładkę do książki , oczywiście w kształcie skarpetki. Okazją do potrenowania techniki szycia, było przygotowanie ze skarpetki Przytulanki .

Uczniowie klasy 3b rozpoczęli działania w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „ Czytam z klasą tekturki spod chmurki”.  Jest to program skierowany do klas 0-3, mający na celu zwiększyć czytelnictwo wśród dzieci. Będzie on realizowany do końca kwietnia 2020r. Na pierwszych zajęciach poznaliśmy Czytusia, naszego książkowego przewodnika. Otrzymaliśmy także lekturniki, które pomogą nam usystematyzować widzę zdobytą po przeczytaniu książek. Już niedługo kolejne spotkanie z Czytusiem.