PROJEKT ZAKOŃCZONY

Czas trwania projektu: wrzesień-listopad 2017r.

 

PREZENTACJE MULTIMEDIALNE-  I miejsca

Julia Lewandowska IIIa

 Mikołaj Szewczyk III b

 

Zakończenie projektu „Mali przyrodnicy”

 

1 grudnia odbyło się zakończenie projektu „Mali przyrodnicy”. Projekt był realizowany od 11.09 do 30.11 i obejmował klasy I-III oraz gr. IV przedszkolną. Głównym założeniem projektu było rozwijanie u uczniów kompetencji przyrodniczo-informatycznych, którym miały służyć poszczególne działania, realizowane przez niemal trzy miesiące.  Podczas zakończenia projektu wspominaliśmy podejmowane działania i ich cele. Zostały także rozstrzygnięte konkursy, które były częścią projektu. Mieliśmy także okazję obejrzeć film o lesie autorstwa uczennicy kl. IIIa  Oliwii Nanowskiej oraz dwie nagrodzone pierwszym miejscem prezentacje nt. „Las” (Mikołaja Szewczyka z kl. IIIb oraz Julii Lewandowskiej z kl. IIIa). Mamy nadzieję, że wysiłek uczniów i nauczycieli oraz zaangażowanych rodziców zaprocentował nową wiedzą i umiejętnościami naszych uczniów.

Podczas spotkania integracyjnego zostały ogłoszone wyniki konkursów oraz wręczenie nagród.

Przy okazji wspólnego spotkania zostały również ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Mój ulubiony miś” oraz konkursu na oryginalne imię dla misia. Zostało wybrane imię TINKA i szkolny miś będzie je nosił przez cały rok. Pomysłodawczynią imienia była Agata Pikul z klasy I.

Kamuflaż zwierząt – kl.IIIa

Kolejne spotkanie z edukatorem leśnym panią Bogumiłą Chabowską-Dąbek odbyło sie  7 listopada.  Temat zajęć – „Kamuflaż zwierząt”. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób zwierzęta dostosowały się do otoczenia, jak się ukrywają i bronią przed atakującymi.

W ramach projektu ” Czyste powietrze  wokół nas ” został przeprowadzony konkurs plastyczny. Prace naszych  uczniów oraz dzieci z grupy IV  zostały wywieszone na korytarzu szkolnym .

RECYKLING – dyplomy za październik (klasa I)

W każdym miesiącu nagradzamy uczniów za przyniesione do szkoły baterie, zakrętki i makulaturę. Oto uczniowie, którzy otrzymali dyplomy za udział w akcji w październiku 2017. Oby tak dalej!

KAMUFLAŻ – klasa II

23 października, Pani Bogusia Chabowska Dąbek, w ramach spotkań z edukatorem  z Nadleśnictwa Śnieżka, przygotowała dla nas piękną prezentację multimedialną. Jej tematem był  kamuflaż w świecie zwierząt. Bardzo nam się podobały zdjęcia przedstawiające zwierzęta, które żeby zobaczyć musieliśmy nieźle wytężać wzrok.
 A czy odwiedzającym naszą stronę to się uda?

JESIENNE PEJZAŻE

W ramach projektu edukacyjnego „Mali przyrodnicy” malowaliśmy farbami plakatowymi  na temat „Jesienne pejzaże”

 JESIENNY KIERMASZ

13 października w ramach projektu edukacyjnego ” Mali przyrodnicy” uczniowie klas 1-3 oraz IV grupy przedszkolnej zorganizowali „Jesienny Kiermasz”. Każda klasa przygotowywała poczęstunek, tj. zdrowe kanapki, sałatki lub świeżo wyciskane soki , które były gratisem dodawanym do zakupów. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na opłacenie balu karnawałowego i wyniósł ……………….
Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w przygotowania i organizację imprezy.

Konkurs dla klas I-III

  • Zapraszamy do udziału w konkursie klasowym (szkolnym) na prezentację multimedialną pt. „Las”.Termin: 14 listopada 2017r.Organizatorzy: wychowawcy klas

 Wycieczka – Zamek Księcia Henryka (klasa IIIa)

W poniedziałek (16 października 2017r.) wybraliśmy się na wycieczkę.  Uczestniczyliśmy w  grze terenowej z zagadkami. Samodzielnie upiekliśmy kiełbaski. Z wieży widokowej podziwialiśmy nasze góry w jesiennych barwach. Poznaliśmy  legendy związane z zamkiem. Słoneczna pogoda sprzyjała swobodnym  zabawom.

To była ciekawa wycieczka.

Dzień Jesieni -klasa I

W piątek 13 października odbył się wielki jesienny kiermasz klas I -III. Można było kupić różne rzeczy związane z jesienią, wykonane przez dzieci.  Nasze ludziki rozchodziły się niczym „świeże bułeczki”, ha, ha, ha! Odwiedziliśmy też stanowiska naszych kolegów z klasy II i III. Nie obyło się bez pysznego jesiennego poczęstunku, przygotowanego przez klasy IIIa i IIIb – były kanapeczki i sałatki. PYYYYchota! To był miły dzień!!!

Jesienne LUDZIKI – klasa I

W czwartek 12 października szykowaliśmy się do obchodów j Dnia Jesieni. Nasza klasa miała za zadanie wykonanie jesiennych ludzików z kasztanów, warzyw i owoców. Dzięki pomocy naszych mam udało nam się zaprojektować i zrobić wiele pięknych dzieł jesiennych. Niektórzy z nas zrobili też różne stworki w domu i przynieś rano do szkoły. Mieliśmy piękną wystawę z naszych jesiennych ludków, miło spędziliśmy czas na ich wykonywaniu. Dziękujemy mamom: Igora, Huberta, Agaty i Mai za pomoc  przy pracy.

DZIEŃ JESIENI- kanapki, soki owocowe (klasa IIIa)

13 października  w naszej klasie  odbyły się zajęcia w  ramach projektu  „Mali przyrodnicy” oraz DUDS „Kuchenne rewolucje  w klasie”.   Uczniowie klasy IIIa robili  kanapki. Były też pyszne soki owocowe. A na koniec deser Pani Agnieszki  – pyszne  ciasto marchewkowe. Mniam…

W trakcie jesiennego  kiermaszu  można było kupić  zrobione przez  uczniów i rodziców ozbody  oraz spróbować  naszych kanapek i soków.

Sałatki owocowe w Dniu Jesieni – klasa IIIB


13 X był wyjątkowym dniem w klasie 3b. W związku z realizacją projektu „Mali przyrodnicy” a także projektu „Kuchenne rewolucje w klasie” w Dniu Jesieni uczniowie klasy 3b samodzielnie skomponowali i wykonali sałatki owocowe, którymi następnie poczęstowali innych uczniów na jesiennym kiermaszu. Sałatki były wyśmienite! Wszystkim  bardzo smakowały.

Jesienne krajobrazy oraz  wystawa w klasie – klasa IIIa

Czyste powietrze wokół nas – doświadczenia z powietrzem (klasa IIIa)

Jesienny spacer – klasa IIIa

W poniedziałek  (2.10.2017r.) była piękna, słoneczna pogoda. Wybraliśmy się na spacer. Zbieraliśmy liście. Wykorzystamy je do prac plastycznych.

Spotkanie z ekologią – klasa I

We wrześniu już dwukrotnie rozmawialiśmy o czystym powietrzu. Pani Bogusia wprowadziła nas w świat zapachów i świat wiatru. Rozpoznawaliśmy  różne zapachy, dmuchaliśmy tak mocno, że ostatni huragan KSAWERY to przy nas lekka bryza, ha, ha, ha.

Czyste powietrze wokół nas – klasa II

W ramach realizacji projektu  „Czyste powietrze wokół nas” podczas piątkowych zajęć DUDS, wykonując serię doświadczeń, szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: Gdzie jest i czy wszędzie jest   powietrze.

 (Nie)potrzebne rzeczy, czyli recykling od kuchni – klasa IIIa

W ramch progamu DUDS odbyły się zajęcia związane  z recyklingiem. Wyszukane w Internecie informacje wykorzystaliśmy podczas  tworzenia  plakatów.

W drugim tygodniu projektu wykorzystaliśmy różne niepotrzebne rzeczy i stworzyliśmy  ozdoby. W zajęciach uczestniczyły  trzy mamy naszych koleżanek i kolegi. Powstały kolorowe ramki do zdjęć. Przekażemy je pierwszakom podczas uroczystości pasownaia na ucznia.

W trzecim tygodniu wykorzystaliśmy przyniesione przedmioty i wykonaliśmy prace według własnego pomysłu. Korzystaliśmy też z pomysłów zamieszczonych na stronach internetowych. Oglądaliśmy  inne ozdoby – co można zrobić z  butelek czy  z koła od roweru (zegar klasy IIIB).

Słodka lekcja o pszczołach- klasy I,II,IIIb, gr. IV

Dzisiaj w klasie 3b spotkaliśmy się żeby obejrzeć prezentację o pszczołach i miodzie. Nie zabrakło też degustacji dzięki uprzejmości Michaliny i Tymoteusza oraz ich dziadków i rodziców.

Czyste powietrze wokół nas (gr.IV, kl.I-III)

19 września w ramach realizacji akcji „Czyste powietrze wokół nas” uczestniczyliśmy w spotkaniu z edukatorem z Nadleśnictwa Śnieżka,  na którym poznaliśmy przyczyny zanieczyszczenia powietrza i sposoby zapobiegania im.

 Spotkanie z grzybami (kl.IIIa)

Dnia 12 września odwiedziła nas Pani Bogusia. Rozmawialiśmy o grzybach jadalnych oraz trujących. Rozpoznawaliśmy  i nazywaliśmy je.   Wiemy, że do lasu nie możemy chodzić sami. Zbieramy z rodzicami  tylko  te grzyby, które znamy. Pani Bogusia zaproponowała nam, aby zrobić dwa doświadczenia.  Kto zapamiętał? Zobaczymy przy kolejnym spotkaniu.

nnn