Wielkanoc
Tuż przed świętami wykonaliśmy tematyczne prace plastyczne oraz piękne laurki z życzeniami – czyż nie są urocze?

Kiermasz wielkanocny

Język angielski
Kolejna ciekawa lekcja języka angielskiego – tym razem poznajemy przymiotniki którymi opisujemy siebie i naszych bliskich.

Akcja – recykling – plastikowe zakrętki
Uczniowie naszej klasy wzięli udział w zbieraniu zakrętek na potrzebujące chore dzieci…. niby nic, a jednak mogliśmy przyczynić się do tego, aby komuś pomóc. Bardzo dziękujemy rodzicom w zaangażowanie. W przyszłym roku szkolnym na pewno powtórzymy „to  nasze zbieranie”.

Wiosenne spacerowanie

Wiosna to piękna pora, cudowna pogoda i piękne widoki pobudziły nasza wyobraźnię i zapał do pracy. Spójrzcie tylko, co za widoki tuż przy naszej szkole!!!

Wiosna, ach to ty…

W poszukiwaniu wiosny byliśmy na dwóch wspaniałych spacerach. Pogoda oraz humory nam dopisywały, więc poszukiwania również miały pozytywne efekty. Znaleźliśmy sporo wiosennych nowości… jakże pięknie barwnych i cieszących oczy…

Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to Dzień Zespołu Downa – tego dnia okazujemy przyjaźń i tolerancję dla wszystkich ludzi z zespołem wad wrodzonych wywołanych dodatkowym chromosomem 21 poprzez założenie kolorowych skarpetek, a najlepiej  dwóch różnych, czyli nie do pary.

Woda… Woda… Woda…

Bez wody nie da się żyć, to już wszyscy wiemy….

Dzień pandy

16 marca został ogłoszony na świecie Dniem Pandy – poznaliśmy ciekawe zachowania tych rzadkich, pociesznych zwierząt. 

Dzień Kobiet

8 marca to miły dzień – chłopcy złożyli życzenia dziewczynkom. Nie obyło się bez słodkości w miłej atmosferze oraz laurek wykonanych – tym razem w wersji elektronicznej.

Maski karnawałowe

W lutym dzieci miały czas na przemyślenie i wykonanie ciekawych masek karnawałowych. 28 lutego zotały wręczone dyplomy. Maski prezentowały się przepięknie. 

Tłusty czwartek

Jest taki jeden wyjątkowy dzień w roku, kiedy wszystkie słodycze są dozwolone do woli, czyli Tłusty Czwartek. My też jedliśmy przepyszne pączki – ale było słoooooodkoooo…!!!

Walentynki
14 lutego to „Walentynki” – dzień, w którym wręczamy  laurki dla wszystkich, których kochamy oraz lubimy.

Klasowa zabawa karnawałowa

Tuz przed feriami zimowymi mieliśmy w klasie zabawę karnawałowa. Wszyscy pięknie się przebraliśmy. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy i braliśmy udział w klasowych konkursach. Było bardzo wesoło!

Dzień Babci i Dziadka

21 i 22 stycznia to ważne rodzinne dni – święto  naszych ukochanych babć i dziadków. Z tej okazji wykonaliśmy dla nich piękne laureczki z życzeniami oraz drobne upominki od serca. Kochamy Was!

Konkurs – „Portret Świętego Mikołaja

W grudniu, w oczekiwaniu na świętego Mikołaja odbył się klasowy konkurs na jego portret. Uczniowie wykonali przepiękne i bardzo pomysłowe portrety, co widać na przedstawionych zdjęciach. Brawo!!!

Konkurs – „Mój wymarzony miś”
W listopadzie odbył się konkurs klasowy pt. „Mój wymarzony miś”. Oto piękne prace, które potem wzięły również udział w konkursie szkolnym.

Shopping – czyli zakupy po angielsku
Tym razem poznawaliśmy kolejne nazwy produktów spożywczych. Przy tej okazji pobawiliśmy się w sklep – oczywiście wszystkie zwroty sprzedawców i klientów były w języku angielskim. Ale frajda!!!

Lekcja języka angielskiego
Nasze lekcje języka angielskiego są  ciekawe i wesołe – uczymy się  poprzez zabawę i dużo zapamiętujemy.

Dzień Niepodległości

11 listopada to ważne święto narodowe. Tego dnia dumnie śpiewaliśmy hymn Polski oraz wykonaliśmy makiety naszej Ojczyzny.

Pierwsza pomoc

Naszą szkołę odwiedziła pani ratownik medyczna – uczyła nas, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, jak wzywać pomoc do poszkodowanego oraz tego, jak bardzo ważna jest ta wiedza i umiejętność!!!

Jesień wokół nas

Jesień to pora roku, która obfituje w ogromną ilość ciepłych barw i spadających liści. Bywa chłodna, mokra i wietrzna, ale również słoneczna, kolorowa i piękna. Na lekcji malowaliśmy jesienne drzewa – przepiękne, złociste, wesołe …..cudownie kolorowe……. Tak jak my!

Chrońmy się przed wirusem COVID 19

4 listopada odwiedziła nas Pani pielęgniarka. Mówiła nam , jak niebezpieczny jest koronawirus oraz jak ważna jest ochrona przed nim. Słuchaliśmy pani oraz mówiliśmy o tym, co już sami wiemy na ten temat. Potem pracowaliśmy w grupach i stworzyliśmy  plakaty propagujące ochronę przed COVIDEM 19.

Dzień Chłopaka

29 września to Dzień Chłopaka. My też pamiętaliśmy o naszych chłopcach, dlatego na ostatniej lekcji tego dnia świętowaliśmy. Nasi chłopcy byli zadowoleni.

Warzywno – owocowe … LOVE

Jesień to czas zbiorów pysznych i zdrowych warzyw oraz owoców. Tym razem nie wykorzystaliśmy ich do jedzenia, ale do wymyślania przeróżnych „ludzików i stworków”. W klasie pachniało owocami, a atmosferę pracy wypełniał uśmiech i dobry humor. Nasze prace były super fajne i ciekawe, tak jak my!!!

Konstrukcje z kartonów

Po zajęciach dotyczących projektowania i twórczego, przewidywalnego myślenia, mieliśmy czas na stworzenie własnych konstrukcji z kartonów. Było mnóstwo pomysłów, ogrom dobrej zabawy, no o oczywiście super efekty naszej pracy…. Co widać na załączonych zdjęciach.