Wspólne zabawy

Konkurs ekologiczny – wręczono dyplomy za promowanie działań ekologicznych we wrześniu.

Projekt „Jesień wokół!” , czyli jesienny kiermasz kl. I-III

11.10.2019 r. w ramach  realizacji projektu edukacyjnego DUDS pt. „ Jesień wokół” zorganizowaliśmy kiermasz. W klasie przygotowaliśmy jesienne koszyczki.  Wraz z rodzicami wykonaliśmy inne  piękne, jesienne ozdoby. Do akcji aktywnie włączyli się uczniowie klas pierwszych i trzecich wraz z rodzicami. Były bukiety, wianki, koszyki, jesienne ludziki i itp.  Wspólnie zbieramy pieniądze na organizację zabawy karnawałowej klas młodszych.

Z ostatniej chwili!   Informujemy, że udało nam się zebrać 1845zł 79gr.

Dziękujemy  Rodzicom i uczniom za ogromne zaangażowanie i pomoc.

Nasze jesienne prace

Zajęcia EDUza – Czy mamy pH ?

Prowadziliśmy badania pod kątem daltonizmu smakowego, a potem  zamienialiśmy się w małych chemików, przelewających różne substancje przez „sok z gumijagód”… .

Emocji było dużo  …..  zapraszamy do galerii zdjęć.

Zajęcia pokazowe Aikido

Poznajemy różne sposoby na aktywne spędzania wolnego czasu. Spotkanie z instruktorem AIKIDO Wojciechem Głogowskim z Jeleniogórskiego Klubu Aikido Seizan Dojo

Złota polska jesień – spotkanie z edukatorem leśnym

8 października odwiedziła nas pani Bogumiła Chabowska- Dąbek – nasz edukator leśny. Niestety pogoda nam nie dopisała, więc zajęcia były w klasie. Pani  opowiadała nam o złotej polskiej jesieni.  Były ważne informacje, różne ciekawostki oraz  zdjęcia.   Teraz czekamy na kolejne spotkanie.

Projekt „Uczymy się zdrowo żyć”  –  Smacznie, zdrowo, kolorowo

4 października 2019r. w klasach młodszych  robiliśmy kanapki. Pomysłów na  te zdrowe posiłki  było dużo. Kanapki zostały zaprezentowane  na stołach (korytarz na parterze). Oj, było kolorowo! Po wspólnej prezentacji  próbowaliśmy i …  próbowaliśmy. Zaprosiliśmy na degustację  kolegów i koleżanki  z klas starszych.

Piramida zdrowego żywienia

Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu – wykonujemy piramidę w grupach

Z wizytą w bibliotece

Dzień Chłopaka

Wycieczka do Ogrodu Japońskiego  „Siruwia” w Przesiece

24 września 2019r. pojechaliśmy do Przesieki.  Z przewodnikiem zwiedzaliśmy Ogród Japoński, podziwialiśmy  przyrodę Karkonoszy pokazaną w kompozycjach japońskich w otoczeniu strumyków i wodospadów. Miniaturowe drzewka oraz wystawa poświęcona kulturze i historii  Japonii bardzo nam się podobały.  Na zakończenie mogliśmy bawić się na placu zabaw. Wspinanie się po „linowych” konstrukcjach  było wspaniałą atrakcją, a czasami nowym doświadczeniem.

Serdecznie dziękujemy właścicielom ogrodu  za zaproszenie i czas poświęcony naszej klasie.

Nasze prace  –  jesienne liście

Mamy już  Samorząd klasowy

Dbamy o sprawność fizyczną

W ramach projektu DUDS tworzymy  w grupach  gry planszowe