Przygoda z teatrem

To był „kulturalny” tydzień. W związku z tematyką teatralną, przygotowaliśmy przedstawienie do wiersza Jana Brzechwy „Kwoka”. Wybraliśmy się również do Teatru Animacji na spektakl „Król Maciuś Pierwszy”.

Świąteczny kiermasz

Przygotowujemy choinki na świąteczny kiermasz bożonarodzeniowy.

Mikołajki

Ten tak wyczekiwany 6 grudnia gość odwiedził też naszą klasę, przynosząc nam wspaniałe prezenty. Byliśmy przygotowani. Klasę przyozdobiliśmy naszymi pracami, gdzie uczyliśmy się wyróżniać najważniejszą postać z tła. Tego dnia wzięliśmy też udział w lekcji „Nauka w plecaku – wizyta u Świętego Mikołaja”, stworzyliśmy notatkę graficzną. To był dzień pełen emocji!

Literki, cyferki…

Utrwalamy na różne sposoby.

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

Dołączyliśmy do wspólnych działań po to, aby nasz głos był słyszany przez dorosłych, polityków i dla tych naszych rówieśników, których prawa często są łamane.

Covidowe zdrowe love!

Realizujemy ogólnopolski projekt edukacyjny, którego głównym celem jest kształtowanie świadomości dzieci w zakresie zdrowia fizycznego i psychicznego. Moduł I Zdrowo jemy i świetnie się czujemy.

Dbamy o zdrowie

Bakterie, wirusy, zarazki… czyli uczymy się, jak nie dać się „wrogowi” i jak budować wsparcie dla swoich „żołnierzy”!

Nasza wycieczka

Nasza pierwsza szkolna wycieczka. Z Panią Edukator z KPN-u wędrowaliśmy ścieżką przyrodniczą po północnym zboczu Góry Chojnik. Było prawie wszystko: przygoda, tajemnicze przejścia, wiedza, wspólny czas, dużo tlenu i nawet zdarte kolano…:)

Dzień Chłopaka

Wypić sok z cytryny z uśmiechniętą buzią, zakręcić hula-hoop, rozwiązać kalambury, to tylko cześć zadań, jakie dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów z okazji ich święta. Wszystkie zadania wykonane, a tytuł „Chłopak na medal” zdobyty!

Uczymy się pisać

W klasie pierwszej dużo malujemy, przyklejamy, stemplujemy, wydzieramy. Tak między innymi pracujemy nad sprawnością grafomotoryczną potrzebną nam w nauce pisania.

Jesienny kiermasz

Na jesienny kiermasz przygotowaliśmy obrazy z naturalnych darów Ziemi.

Zawieramy kontrakt

Każdy w szkole musi czuć się dobrze, dlatego uzgodniliśmy zasady.

Pasowanie na ucznia

1 września 2021 r. to szczególna dla nas data. Z tej okazji nasza nowa Pani przekazała nam listy, w których zostaliśmy zaproszeni, aby wspólnie rozpocząć przygodę ze szkołą.

Stawiliśmy się wszyscy i chociaż mieliśmy lekką tremę, to dzielnie złożyliśmy ślubowanie, aby Pani Dyrektor mogła nas pasować na uczniów Szkoły Podstawowej w Podgórzynie. Witaj Szkoło!