Wycieczka do Western City

Tak bawiliśmy się w Western City na jednej z ostatnich wycieczek w klasie pierwszej.

Dzień Dziecka

Poszukiwania ostatniego likaona Tanzanii, zagadki, labirynty, lody, żelki, piknik, słońce, zabawa… Cudownie być dzieckiem!!!

Warsztaty z Eduzą

Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem…

Nasz projekt „Malujemy, jak van Gogh”

„Kiedy słyszysz w głowie głos, który mówi Ci Nie potrafisz malować…, to właśnie ten moment kiedy powinieneś stanąć przy sztalugach i stać tam dopóki głos ten nie umilknie” Vincent van Gogh

Warsztaty przyrodnicze

Ile kolców ma jeż? Jak długie jest życie motyla? Dlaczego dżdżownice, to takie żelki? Między innymi z tego typu pytaniami zmierzyliśmy się podczas spotkania z Panią Edukator z Dolnośląskich Parków Krajobrazowych. 

#Wiosenne mandale 2022

Mniszek lekarski, przytulia, stokrotki, niezapominajki, bluszczyk kurdybanek… Tyle przyrodniczych wspaniałości czekało na nas! Przygotowaliśmy z nich mandale na konkurs zorganizowany przez Dolnośląskie Parki Krajobrazowe. 

Wyprawa na ametysty

Pachniało lasem, śpiewały ptaki, szumiał górski strumyk, a pod nogami prawdziwe skarby Ziemi-minerały Wybraliśmy się na poszukiwanie ametystów. Tak świętowaliśmy Dzień Ziemi. 

Poszukiwanie wielkanocnego zajączka – gra terenowa

Gigi znaleziony, święta uratowane, a my dobrze bawiliśmy się.

Dzieci dzieciom, czyli pomagamy Ukrainie

Przygotowaliśmy świąteczne kartki, które zostały sprzedane podczas koncertu „Jesteśmy z Ukrainy”, który odbył się w Filharmonii Dolnośląskiej. Uzbierane pieniądze zostały przekazane potrzebującym z Ukrainy. 

Od cebulki do kanapki

Zasadziliśmy cebulki, daliśmy im to, czego potrzebuje każda roślinka, prowadziliśmy obserwacje, aż wyrósł piękny szczypiorek. Udekorowaliśmy nim nasze wiosenne kanapki. Były pyszne!

Projektowe piątki „Pieniądze”

Skąd się wzięły pieniądze? Czym płacono, gdy jeszcze pieniędzy nie było? Jak zabezpieczone są banknoty?  I wreszcie zabawa w sklep, czyli nauka posługiwania się pieniędzmi w praktyce.

Dzień Pandy

Święto pandy uczciliśmy wykonując jej rysunek w programie Paint, wykorzystując poznane narzędzia i ucząc się kopiowania. 

Nasze pierwsze lapbooki

Wiedzę, którą zdobyliśmy na temat Polski, „zamknęliśmy” w lapbookach. 

„Sukces, to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień”

Dobrze wiedzą o tym chłopcy z naszej klasy, którzy ze sportowym zamiłowaniem spędzają popołudnia lub weekendy. Gratulujemy!

Dzień Kobiet

Tego dnia chłopcy pamiętali o swoich koleżankach. Były kwiaty, słodkości, prezenciki, turniej zagadek i Macarena w męskim wydaniu! 🙂

Z wizytą w BWA na wystawie fotografii

Podczas odwiedzin BWA oglądaliśmy wystawę tradycyjnej, biało-czarnej fotografii Karkonoszy. Sceneria najwyższych gór regionu i ich dzikich zakamarków była wstępem do warsztatów, w których wzięliśmy udział. Ich efektem były wspaniałe, zimowe lampiony, które wykonaliśmy. 

Pasowanie na czytelnika

Zostaliśmy już uroczyście pasowani na czytelników. Wiemy, jakim skarbem są książki i jak należy o nie dbać. 

Konkurs recytatorski klas pierwszych

To nasz pierwszy szkolny konkurs. Recytowaliśmy wiersze o owocach, warzywach i zdrowym odżywianiu. To jedno z zadań z projektu „Covidowe Zdrowe Love”.

Klub Pożeraczy Liter

W naszej klasie w poniedziałki odbywają się spotkania Klubu Pożeraczy Liter. Samodzielnie „zjadamy” książki, a potem je opowiadamy i recenzujemy. 

Ach, co to był za bal! 

Fantastyczne stroje, muzyka, tańce, konkursy, wyzwania… Uwielbiamy karnawał!

Dzień Babci i Dziadka

Pamiętamy o naszych kochanych Babciach i Dziadkach. Z okazji ich święta nauczyliśmy się piosenki oraz zrobiliśmy książeczki, w których znajdą między innymi swoje portrety oraz dowiedzą się o supermocach, jakie posiadają. 

Przygoda z teatrem

To był „kulturalny” tydzień. W związku z tematyką teatralną, przygotowaliśmy przedstawienie do wiersza Jana Brzechwy „Kwoka”. Wybraliśmy się również do Teatru Animacji na spektakl „Król Maciuś Pierwszy”. 

Świąteczny kiermasz

Przygotowujemy choinki na świąteczny kiermasz bożonarodzeniowy. 

Mikołajki

Ten tak wyczekiwany 6 grudnia gość odwiedził też naszą klasę, przynosząc nam wspaniałe prezenty. Byliśmy przygotowani. Klasę przyozdobiliśmy naszymi pracami, gdzie uczyliśmy się wyróżniać najważniejszą postać z tła. Tego dnia wzięliśmy też udział w lekcji „Nauka w plecaku – wizyta u Świętego Mikołaja”, stworzyliśmy notatkę graficzną. To był dzień pełen emocji! 

Literki, cyferki…

Utrwalamy na różne sposoby. 

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

Dołączyliśmy do wspólnych działań po to, aby nasz głos był słyszany przez dorosłych, polityków i dla tych naszych rówieśników, których prawa często są łamane. 

Covidowe zdrowe love!

Realizujemy ogólnopolski projekt edukacyjny, którego głównym celem jest kształtowanie świadomości dzieci w zakresie zdrowia fizycznego i psychicznego. Moduł I Zdrowo jemy i świetnie się czujemy. 

Dbamy o zdrowie

Bakterie, wirusy, zarazki… czyli uczymy się, jak nie dać się „wrogowi” i jak budować wsparcie dla swoich „żołnierzy”!

Nasza wycieczka

Nasza pierwsza szkolna wycieczka. Z Panią Edukator z KPN-u wędrowaliśmy ścieżką przyrodniczą po północnym zboczu Góry Chojnik. Było prawie wszystko: przygoda, tajemnicze przejścia, wiedza, wspólny czas, dużo tlenu i nawet zdarte kolano…:)

Dzień Chłopaka

Wypić sok z cytryny z uśmiechniętą buzią, zakręcić hula-hoop, rozwiązać kalambury, to tylko cześć zadań, jakie dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów z okazji ich święta. Wszystkie zadania wykonane, a tytuł „Chłopak na medal” zdobyty!

Uczymy się pisać

W klasie pierwszej dużo malujemy, przyklejamy, stemplujemy, wydzieramy. Tak między innymi pracujemy nad sprawnością grafomotoryczną potrzebną nam w nauce pisania.

Jesienny kiermasz

Na jesienny kiermasz przygotowaliśmy obrazy z naturalnych darów Ziemi.

Zawieramy kontrakt

Każdy w szkole musi czuć się dobrze, dlatego uzgodniliśmy zasady.

Pasowanie na ucznia

1 września 2021 r. to szczególna dla nas data. Z tej okazji nasza nowa Pani przekazała nam listy, w których zostaliśmy zaproszeni, aby wspólnie rozpocząć przygodę ze szkołą.

Stawiliśmy się wszyscy i chociaż mieliśmy lekką tremę, to dzielnie złożyliśmy ślubowanie, aby Pani Dyrektor mogła nas pasować na uczniów Szkoły Podstawowej w Podgórzynie. Witaj Szkoło!