Zajęcia EDUZA „Nie taki owad straszny”

Koncert  muzyczny

15 listopada uczestniczyliśmy w przepięknym koncercie muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej. Tym razem ich koncert poświęcony był świętu 11 listopada, czyli Dniu Odzyskania Niepodległości. Podczas swojego koncertu  przeprowadzili nas przez historię zaborów i nowo odrodzonej ojczyzny. Grali piękne polskie utwory taneczne oraz patriotyczne. Śpiewaliśmy sporo z nimi. Pochwalili nas za to, że potrafiliśmy tak dużo zaśpiewać … to miłe uczucie. Oby więcej takich pięknych koncertów!

Poznajemy miejscowości,  w których mieszkamy.

19 października odbyła się nasza integracja klasowa. Wybraliśmy się wspólnie do Wodospadu Podgórnej. Potem spędziliśmy wspólnie miłe chwile u Państwa Anety i Grzegorza Hajduków- rodziców Szymona. Były zabawy, śpiewy, ognisko i dużo  smakołyków przygotowanych przez rodziców.

Ludziki i zwierzątka z kasztanów, żołędzi, szyszek i patyczków.

Koncert muzyczny

18 października uczniowie klas I-III uczestniczyli w koncercie muzycznym „ Pocztówka z zielonej wyspy”. Artyści  zabrali nas w muzyczną podróż do Irlandii. Poznaliśmy też historię tego państwa, jego narodowe symbole oraz postać świętego Patryka. Nauczyliśmy się podstawowego kroku tradycyjnego tańca i klaskaliśmy w rytm skocznych irlandzkich pieśni. Koncert nam się bardzo podobał.

15 października byliśmy w przedszkolu na kiermaszu ciast.

11.10.2019 r. włączyliśmy się do realizacji przez klasę II projektu, pt.: „ Jesienny kiermasz”. Dzięki pomocy rodziców przygotowaliśmy piękne, jesienne ozdoby. Nie zabrakło też smakołyków zamkniętych w słoikach. Były miody, soki, dżemy, musy i grzybki. Dzięki zaangażowaniu rodziców udało nam się zebrać 1845,79 zł. Pieniądze będą przeznaczone na organizację balu karnawałowego.

10.10.2019 r. byliśmy z klasą 1 c na wycieczce w zakładzie produkcyjnym „Zorka”. Poznaliśmy jego historię. Zobaczyliśmy jakie zabawki były w nim dawniej produkowane. Był też czas na zabawę. Każdy z nas dostał upominek.

09.10.2019r. uczestniczyliśmy w warsztatach EDUZA. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób można rozpoznawać smaki i pH ( kwasowość i zasadowość roztworów wodnych).

08.10.2019 r. uczestniczyliśmy w pokazowej lekcji, którą przeprowadził instruktor Aikido Wojciech Głogowski.

08.10.2019 r. w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Las bliżej nas – poznajemy świat wszystkimi zmysłami” spotkaliśmy się z Panią Bogumiłą Chabowską- Dąbek i obejrzeliśmy ciekawą prezentację na temat „ Przyjaciele lasu”.

4 października poznawaliśmy piramidę zdrowego żywienia i zasady dbania o własne zdrowie. Przygotowywaliśmy  zdrowe  i kolorowe kanapki. Nie zabrakło też smakołyków przygotowanych przez rodziców. Mieliśmy okazję poznać kilka nowych, zdrowych i smacznych dodatków do kanapek. Był też chleb upieczony przez jedną z mam. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniach. Kanapki smakowały również starszym uczniom z naszej szkoły.

30 września obchodziliśmy klasowy Dzień Chłopaka. Były życzenia, prezenty i słodki poczęstunek.

Pierwsza wycieczka do Cieplic na lody.