Zawody Lekkoatletyczne

Dnia 18 maja 2018 roku odbyły się w Łomnicy Powiatowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne.
Naszą Szkołę reprezentowały dziewczęta: Hania Szewczyk, Zuzanna Burzawa, Zuzanna Laps, India Wdowińska, Marta Łojek, oraz chłopcy: Michał Białas, Jakub Tomalak, Szymon Pankiewicz i Jeremi Kurowski.
Wszyscy chłopcy startowali w biegu na 60m. Tylko Kuba startował w konkurencji skok w dal.
Niestety nie udało się awansować do finałowego biegu.
Cała czwórka startowała również w sztafecie szwedzkiej 100x200x300x400m.
Dziewczęta tak jak i chłopcy startowały w biegu sprinterskim. Do finału dostały się aż trzy reprezentantki naszej szkoły! Zabrakło kilkudziesięciu setnych a obie Zuzie również zakwalifikowały by się do finału!
Ostatecznie Marta była druga, Hania czwarta a India piąta !
Dziewczyny startowały również w sztafecie 4x100m a w składzie znalazła się oprócz naszych finalistek biegu na 60m Zuzia Laps. Świetny refleks przy wyjściu z bloków Zuzi, szybkość i bezbłędne zmiany pałeczki sztafetowej wszystkich dziewczyn sprawiły że mimo ogromnej konkurencji ( reprezentacje 14 szkół w kat. dziewcząt ) odniosły zwycięstwo!
Gratulujemy !!!
W dnia 8 – 9 maja 2018 roku odbywały się na stadionie w Piechowicach Powiatowe Mistrzostwa Dzieci w Mini Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców.Obie nasze reprezentacje zasługują na uznanie.
Każdy „dawał z siebie wszystko” i na prawdę byliśmy „jedną drużyną”.
Niestety nie udało się awansować do półfinałów i ostatecznie zajęliśmy miejsce poza podium.
Dziewczęta:
Hanna Goetze
Hanna Szewczyk (K)
Agata Sporek
Wiktoria Rożenko
Janina Lubaszka
Zuzanna Burzawa
India Wdowińska
Natalia Mędrecka
Julia Jabłońska
Chłopcy:
Michał Białas (K)
Jakub Tomalak
Kamil Maszkowski
Kamil Stępkowski
Jarosław Hajduk
Karol Romaniak
Marek Kossowicz
Łukasz Leszczyński
Mikołaj Żerko

 

W dniu 28.02.2018 dzieci z naszej szkoły z klas IV – V brały udział w grach i zabawach koszykarskich w Szkole Podstawowej numer 10 w Jeleniej Górze pod patronatem Klubu KSW Spartakus Jelenia Góra. Rywalizacja uczniów odbywała się pod czujnym okiem doświadczonych trenerów koszykówki. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe nagrody ( koszulka i kalendarz).


 

W dniach 13.02.2018r i 15.02.2018r odbyły się w Szkole Podstawowej w Karpaczu

Powiatowe Zawody Sportowe w Piłce Siatkowej chłopców i dziewcząt klas V i VI.

Naszą Szkołę reprezentowały w kategorii dziewcząt klas VI :

-Zuzanna Burzawa

-Oliwia Baziuk

-Agata Sporek

-Hanna Goetze

-India Wdowińska

-Patrycja Melka

-Marta Łojek

W kategorii dziewcząt klas V:

-Karolina Krupa

-Kinga Wrzosek

-Julia Salabura

W kategorii chłopców klas V:

-Mikołaj Żerko

-Jeremi Kurowski

-Kamil Stępkowski

-Jarosław Hajduk

Mimo że nie udało się dostać do strefy medalowej, nasi zawodnicy i zawodniczki wyróżnili się profesjonalnym podejściem do każdego meczu i niezwykłą wolą walki o każdą piłkę do samego końca.

Przegrane przez nas mecze kończyły się niejednokrotnie wynikami 11;9 czy 15;14

Z turnieju wróciliśmy z podniesionymi głowami i niezwykle cennym doświadczeniem które zaprocentuje w przyszłości.

Serdecznie dziękujemy naszym reprezentacją wszystkich kategorii.

Powiatowe Igrzyska Dzieci

Unihokej

Piechowice 12.10.2017r.

Wszystkie reprezentantki naszej szkoły,  które brały udział w turnieju, są uczennicami klasy VI.

Mimo wielkiego wysiłku włożonego w każdym meczu, nie udało się awansować dalej.

Dwa mecze przegrane (po wyjątkowo pechowych bramkach), w których nasza drużyna przeważała i stwarzała sobie dobre okazje do strzelenia bramki, niestety żadnej nie wykorzystując.

Zawodniczki:

  1. Agata Sporek
  2. Hanna Szewczyk
  3. India Wdowińska
  4. Wiktoria Rożenko
  5. Janina Lubaszka
  6. Marta Łojek

WYNIKI ZAWODÓW:

mecze grupowe:

Podgórzyn Mysłakowice 0 : 2
Łomnica Podgórzyn 2 : 0

Mecz o V miejsce:

Sosnówka Podgórzyn 1 : 2

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA :

I SP Łomnica Pkt. 55
II SP Miłków 50
III SP Mysłakowice 45
IV SP 1 Szklarska Poręba 40
V SP Podgórzyn 35
VI SP Sosnówka 30

AWANS DO NASTĘPNEGO SZCZEBLA ROZGRYWEK:

SP Łomnica

SP Miłków

Czwórbój Lekkoatletyczny w Łomnicy

POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI  CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

ŁOMNICA – 10.10.2017r.

nazwisko imię 60m 600m skok w dal rzut PP
 Wynik  PKT wynik Pkt Wynik PKT Wynik PKT  PKT
JABŁOŃSKA JULIA 8,9 73 02:32,20 17 3,52 38 15,00 14 142
SPOREK AGATA 11,4 13 02:43,40 2 2,32 2 22,00 28 45
STĘPKOWSKA HANNA 10,3 35 02:21,10 35 3,37 33 17,50 19 122
SZEWCZYK HANNA 9,1 65 02:09,00 57 3,75 45 29,50 45 212
TOMALA ALICJA 11,7 10 02:27,80 23 2,70 10 11,50 7 50
LUBASZKA JANINA 9,9 45 02:28,50 22 2,58 7 16,00 16 90

 

SZKOŁA PKT MIEJSCE
SP KARPACZ 907 1
SP 1 SZKLARSKA PORĘBA 757 2
SP SOSNÓWKA 628 3
SP PODGÓRZYN 616 4
SP KOPANIEC 515 5
S3 KOWARY 434 6
SP5 SZKLARSKA PORĘBA 289 7

 

 

Turniej Piłkarski o Puchar Dyrektora SP Sciegny

 

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

KARPACZ 27.09.2017r.

DZIEWCZĘTA – dystans 500 m

Lp. Nazwisko i imię Rocznik Szkoła Punkty
5. Jabłońska Julia 2007 Podgórzyn 5
12. Tomalak Alicja 2008 Podgórzyn 3
13. Leonarska Agata 2008 Podgórzyn 2

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA SP W KATEGORII DZIEWCZĄT:

  I miejsce – KARPACZ              – 23pkt.

 II miejsce – KOWARY 1         – 16pkt.

III miejsce – PODGÓRZYN       – 10pkt.

DZIEWCZĘTA – dystans 1000 m

Lp. Nazwisko i imię Rocznik Szkoła Punkty
2. Szewczyk Hanna 2005 Podgórzyn 7
8. Stępkowska Hanna 2006 Podgórzyn 4
56. Rożenko Wiktoria 2005 Podgórzyn 1
68. Machalska Hanna 2006 Podgórzyn 1
82. Wrzosek Kinga 2006 Podgórzyn 1
83. Sporek Agata 2006 Podgórzyn 1

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA DZIEWCZĄT – DYSTANS 1000M :

I MIEJSCE – KARPACZ                                  – 16pkt.

II MIEJSCE – PODGÓRZYN                         – 15pkt.

III  (ex aequo) – SOSNÓWKA

– SZKLARSKA POREBA 1  – 13pkt.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA SP W KATEGORII DZIEWCZĄT:

I Karpacz Pkt. 53 Op. M.Marciniak Pkt. Współzawodnictwa 55
II Szklarska Poręba 1 Pkt. 30 Op. D.Kuchmistrz Pkt. Współzawodnictwa 50
III Podgórzyn Pkt. 26 Op. W.Gołubiński Pkt. Współzawodnictwa 45
IV Sosnówka Pkt. 24 Op. M.Żuławski Pkt. Współzawodnictwa 40
V Kowary 1 Pkt. 21 Op. U.Grządziel Pkt. Współzawodnictwa 35
VI Mysłakowice Pkt. 17 Op. P.Paciejewski Pkt. Współzawodnictwa 30
VII Piechowice 1 Pkt. 15 Op. E.Jedziniak Pkt. Współzawodnictwa 25
VIII Miłków Pkt. 12 Op. K.Kędroń Pkt. Współzawodnictwa 20
IX Kowary 3 Pkt. 11 Op. M.Młodawska Pkt. Współzawodnictwa 15
X Barcinek Pkt. 9 Op. M.Pajor Pkt. Współzawodnictwa 10
XI Łomnica Pkt. 8 Op. A.Sawicz Pkt. Współzawodnictwa 5
XII Kopaniec Pkt. 7 Op. A.Zambroń-Wojtak Pkt. Współzawodnictwa 5
XIII Szklarska Poręba 5 Pkt. 5 Op. B.Bury Pkt. Współzawodnictwa 5
XIV Wojcieszyce Pkt. 4 Op. M.Rogowski Pkt. Współzawodnictwa 5
XV Szklarska Poręba 2 Pkt. 2 Op. A.Sulima Pkt. Współzawodnictwa 5
XVI Ścięgny Pkt. 2 Op. T.Lasota Pkt. Współzawodnictwa 5

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA SP W KATEGORII CHŁOPCÓW:

  I miejsce – PIECHOWICE 1     

 II miejsce – KARPACZ

III miejsce – PODGÓRZYN

 

 Udział ilościowy uczniów:

 

Rodzaj szkoły Dziewczęta Chłopcy Ogółem
Szkoły Podstawowe 205 225 430
Gimnazja 54 49 103
Szkoły średnie 35 21 56
RAZEM 294 295 589

 

W zawodach uczestniczyło 16 szkół podstawowych Powiatu Jeleniogórskiego.

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

KARPACZ 27.09.2017r.

CHŁOPCY dystans 1000 m

Lp. Nazwisko i imię Rocznik Szkoła Punkty
43. Góralczyk Filip 2008 Podgórzyn 1
66. Bąkowski Szymon 2008 Podgórzyn 1

CHŁOPCYdystans 2000 m

Lp. Nazwisko i imię Rocznik Szkoła Punkty
4. Tomalak Jakub 2005 Podgórzyn 5
51. Stępkowski Kamil 2006 Podgórzyn 1
65. Hajduk Jarosław 2006 Podgórzyn 1
66 Kurowski Jeremi 2006 Podgórzyn 1
76. Leszczyński Łukasz 2006 Podgórzyn 1

 

CHŁOPCY – KLASA VII

dystans 3000 m

 

Lp. Nazwisko i imię Rocznik Szkoła Punkty
2. Schulc Krzysztof 2004 Podgórzyn 7
8. Gutowski Jakub 2004 Podgórzyn 4
28. Czaja Eryk 2004 Podgórzyn 1

 

Drużynowe Biegi Przełajowe w Karpaczu

 

nn