Audycja umuzykalniająca „Wyprawa na stary zamek”

Dawno, dawno temu…..Tak zaczyna się historia opowiedziana muzyką. W świat muzycznych fantazji, pełnych niesamowitych postaci wprowadzili nas muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej.

 

Odwiedziny Świętego Mikołaja

6 grudnia przedszkolaki odwiedził Święty Mikołaj.  Przyniósł ze sobą dużo prezentów , bo wszystkie przedszkolaki były grzeczne.

Pasowanie na przedszkolaka

29.11.2018r w obecności pani dyrektor Anety Watemborskiej, rodziców i nauczycieli, dzieci z grupy I złożyły przyrzeczenie i zostały pasowane na prawdziwego przedszkolaka :).

W Zdrojowym Teatrze Animacji

20.11.2018r. byliśmy w Teatrze Animacji na spektaklu pt: Leśne przygody Tymoteusza Rymcimci. Duże kolorowe lalki, animowane przez aktorów wzbudziły sympatię przedszkolaków. Dzieci żywo reagowały na przygody Misia, Zająca i chytrego Lisa.

Audycja umuzykalniająca „Opowieść o magicznym pióropuszu”.

Wszystkie przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych były 03.10.2018r. w Filharmonii Dolnośląskiej, gdzie mogły usłyszeć audycję z cyklu Folklor Świata. Zagraniczni artyści przenieśli dzieci do dawnej Ameryki. Dzięki ich opowieści poznały tamtejsze zwyczaje, ubiór, język i muzykę. To było wyjątkowe spotkanie.

Spotkanie z policjantem.

27.09.2018r. w naszych oddziałach odbyło się spotkanie z policjantem panem Krzysztofem Patek, który przypomniał dzieciom podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Poinformował i zademonstrował dzieciom, jak należy zachowywać się podczas ataku psa. Wytłumaczył również jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek. Na zakończenie wizyty wręczyły panu policjantowi podziękowanie.

Wizyta stomatologa

W dniu 25.09.2018r. w naszych oddziałach gościliśmy panią stomatolog  Marlenę Piątek – Książczyk, która w bardzo przystępnie i ciekawie przedstawiła przedszkolakom sposób dbania o zęby. Wszystkie  dzieci były bardzo dzielne – nawet maluszki pozwoliły sobie skontrolować zęby.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

…..to wspaniały dzień dla każdego dziecka. W oddziałach przedszkolnych było mnóstwo atrakcji, aby przedszkolaki tego dnia jak najlepiej się bawiły.

Były zabawy, konkursy, malowanie twarzy; dzieci otrzymały okolicznościowe medale i dyplomy. Zumba wprowadziła przedszkolaki do magicznego świata tańca, a rodzice zadbali o poczęstunek – upiekli pyszne ciasta.

Drogie przedszkolaki, drodzy Rodzice

Wszystkim dzieciom  w  roku szkolnym 2018/2019 życzymy wiele radości i wytrwałości, wspaniałej zabawy i bezpiecznego dorastania w pięknym świecie.

A tym przedszkolakom, które po raz pierwszy przekraczają próg oddziałów przedszkolnych, życzymy aby pobyt wśród nas był niekończącą się, ciekawą i radosną przygodą.

 

Rodzicom życzymy satysfakcji, cierpliwości i zadowolenia z dokonań swoich dzieci.

Zapraszamy jednocześnie do współpracy i aktywnego udziału w życiu grupy, szkoły.