Zajęcia przyrodnicze -klasa II

14 czerwca odbyły się nasze ostatnie zajęcia przyrodnicze z Panią Bogumiłą Chabowską-Dąbek. Podczas zajęć na dworze Pani pokazywała nam różne okazy roślin i owadów w pobliżu szkoły, a następnie podzieliła nas na 2 grupy i poleciła wykonanie przyrodniczej MANDALI (czyli obrazu w formie koła) z traw i polnych kwiatów. Ponieważ tego dnia rano, Pani Bogusia otrzymała od nas ( wszystkich uczniów z klas I-III)  podziękowanie i order przyjaciela dzieci –w związku z tym…. Wszystkie dzieci postanowiły wykonać swoje mandale w formie gwiazdy – bo właśnie ten kształt miał order wręczony Pani o poranku.

Dziękujemy Pani Bogusiu za ogromną wiedzę  i serce!!!

Zajęcia przyrodnicze -klasa I

14 czerwca wspólnie z uczniami klas II-III przekazaliśmy Pani Bogumile Chabowskiej-Dąbek serdeczne podziękowania za wiedzę i  poświęcony nam  czas w roku szkolnym 2018/2019.  Potem  odbyły się nasze ostatnie zajęcia przyrodnicze w terenie. Razem z uczniami klasy II poznawaliśmy okazy roślin i owadów w okolicy szkoły.

Dziękujemy!

Konkurs Plastyczny – klasa II

Uczniowie klasy II mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną pt. „Wiosna w lesie”.  Ich twórcze podejście do tematu i zaangażowanie przełożyło się na piękne, barwne prace.

Wiosenny kącik

  • klasa I

 

Lekcja przyrody  (klasa III)

Za nami kolejne spotkanie z edukatorem leśnym , Panią Bogusią Chabowską- Dąbek. Tym razem szukaliśmy pierwszych śladów wiosny.

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej DUDS podczas zajęć projektowych poznajemy  pracę

Tropy zwierząt (klasa I) 

Tym razem zastanawialiśmy się …  Które zwierzę tu było i ślad po sobie zostawiło? W rozwiązaniu zagadki pomogła nam Pani Bogusia. Rozmawialiśmy o tropach zwierząt.

Warsztaty przyrodnicze – klasa I

Grudniowe spotkanie z edukatorem leśnym Panią Bogusią poświęcone były zwierzętom leśnym. Z zajęć już trochę wiedzieliśmy o tym, jak zwierzęta mieszkające w Polsce pzrygotowują się do zimy. Dzięki spotkaniu utrwaliliśmy wiedzę, ale też dowiedzieliśmy sie wielu nowych  informacji. Dziękujemy za spotkanie i czekamy na następne w lutym.

Oglądamy przedstawienie przygotowane przez młodszych kolegów z oddziału przedszkolnego prowadzonego przez Panią Darię Biernat.

Malujemy jesienne drzewa  – klasa I

Jesienny kiermasz klas I- III

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Las bliżej nas, poznajemy świat wszystkimi zmysłami”, w piątek , 12 października odbył „Jesienny kiermasz klas I- III”. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali przepiękne ozdoby, zabawki, stroiki a nawet biżuterię, z materiałów przyrodniczych. Sprzedawane przedmioty cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i rodziców. Udało się nam zgromadzić pokaźną kwotę 923 złotych i 20 groszy, która w całości zostanie przeznaczona na organizację balu karnawałowego klas I- III.

Wszystkim rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.

 

Jesienne  ludziki, zwierzaki, stworki i ozdoby  z jesiennych darów – klasa I

Wycieczka – klasa III

9 października byliśmy z Panią Bogusią z Nadleśnictwa Śnieżka na wycieczce na łące i w lesie. Wzbogaciliśmy naszą wiedzę na temat nasion. Mogliśmy je zaobserwować, zbierać, a niektóre nawet skosztować.  Dowiedzieliśmy się w jaki sposób z nasion powstają nowe rośliny i jak przenoszą się na nawet duże odległości.

Wystawa – Cztery pory roku- jesień

W ramach realizacji projektu w klasach: pierwszej, drugiej i trzeciej pojawiły się wystawy, pt.: „Cztery pory roku- jesień”.

Zajęcia w terenie –  klasa I

5 października odbył spacer w ramach realizacji projektu  „LAS bliżej nas- poznajemy świat różnymi zmysłami”. Zajęcia w ternie prowadziła  Pani Bogumiła Chabowska- Dąbek –  edukator leśny.  Pogoda nam dopisała  – podziwialiśmy   drzewa w jesiennych barwach, uczyliśmy  się rozpoznawać rośliny, liście i owoce. Mieliśmy do wykonania różne zadania zadania.

Zajęcia w terenie bardzo nam się podobały. Czekamy na kolejne spotkanie z Panią Bogusią.

Wycieczka – klasa  II

5 października odbyliśmy spacer – mini wycieczkę z serii „LAS”, którą poprowadziła Pani leśnicza – Bogumiła Chabowska- Dąbek.  Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy podziwiać pokazywane przez panią okazy drzew, uczyć się rozpoznawać ich liście, itp. Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest oszczędność papieru i ile trzeba drewna na wyprodukowanie naszych zeszytów….ech, biedne drzewa…..!!! Mieliśmy do wykonania zadanie – nazbierać liście i owoce drzew, a potem je rozpoznawać – niektórzy  z nas spisali się na medal. Lekcje przyrody w naturze są o wiele bardziej wartościowe niż te w szkolnej szkolnej klasie.

Projekt edukacyjny „Las bliżej nas- poznajemy świat wszystkimi zmysłami” będzie realizowany w klasach I-III w okresie od września 2018 r. do maja 2019 r.

Edukacja przyrodnicza dzieci odbywać się będzie poprzez kształcenie zintegrowane rozumiane jako łączenie wszystkich zabiegów wychowawczych i dydaktycznych wokół osoby dziecka i jego wszechstronnego rozwoju.
Wśród form realizacji znajdują się między innymi: spacery, wycieczki, zabawy dydaktyczno- ruchowe, zabawy badawcze.