W oddziałach przedszkolnych został zorganizowany przy współudziale Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze konkurs plastyczny „ Bezpieczne ferie”. Oto lista nagrodzonych :
1 miejsce – Natasza Jabłońska gr. III
2 miejsce – Daniel Salak gr. II
3 miejsce – Bianka Mirończuk gr. IV
3 miejsce – Jowita Drewnowska gr . V

Wojewódzki etap konkursu „Bezpieczny KRUSnal”

27.11.2018r. w siedzibie Urzędu Gminy w Podgórzynie odbył się wojewódzki etap Dolnośląskiego Konkursu „Bezpieczny KRUSnal”.

Tym razem w konkursie wzięło udział 37 osób z 19 szkół. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów z klasy VI: Ingrid Olbrycht, Julia Salabura, Hanna Stępkowska i Jarosław Hajduk.

Dużą atrakcją było szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy przez ratowników z GOPR-u oraz strażaków z OSP w Rybniku. Wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe upominki i dyplomy, a pięcioro uczniów z najlepszymi wynikami – dodatkowe nagrody. Miło nam poinformować, że i tym razem mamy naszą reprezentację na podium:

• Ingrid Olbrycht zajęła III miejsce,
  • Jarosław Hajduk – V miejsce.

Konkurs „Bezpieczny KRUSnal”

W środę 14 listopada 2018r. w siedzibie Straży Pożarnej przy ul. Wolności w Jeleniej Górze odbył się regionalny etap Dolnośląskiego Konkursu „Bezpieczny KRUSnal” kierowanego do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Jego celem jest upowszechnianie podstawowych zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym, uświadomienie zagrożeń chorobowych i wypadkowych w środowisku wiejskim oraz zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego zachowania na terenach leśnych. Organizatorami konkursu byli: Oddział Regionalny KRUS we Wrocławiu oraz Placówka Terenowa w Jeleniej Górze i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu, W konkursie brali udział uczniowie z sześciu szkół. Każdy z uczestników wypełniał test składający się z 28 pytań zamkniętych i jednego zadania otwartego. Ogromną atrakcją była możliwość obejrzenia sprzętu oraz wozów strażackich przez uczestników konkursu. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie wykazali się znakomitą wiedzą i aż czterech znalazło się w pierwszej dziesiątce. Będą reprezentować naszą szkołę w etapie wojewódzkim. Są to:

• Jarosław Hajduk – I miejsce,
  • Kinga Wrzosek – III miejsce,
  • Ingrid Olbrycht – IV miejsce i
  • Julia Salabura – VIII miejsce.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy – upominki. Gratulujemy!

Wyniki konkursu polonistycznego „zDolny Ślązaczek” – 15.10.2018

Najwyższe wyniki w szkole uzyskały:

1. Marta Gurlaga z klasy VI
  2. Hanna Szewczyk z klasy VII
  3. Zuzanna Burzawa z klasy VII

Najwyższy wynik w klasach IV:

• Tymoteusz Sobótka

Najwyższy wynik w klasach V:

• Szymon Ślusarczyk

Najwyższy wynik w klasie VI:

• Marta Gurlaga

Najwyższy wynik w klasie VII: