Dnia 05 czerwca 2019r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o  Kulturze Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Konkurs był organizowany dla klas IV-VI. W kategorii klas IV brali udział:

1. Natalia Żaczek

2. Jakub Stawiarz

3. Oliwia Janowska

4. Michał Głogowski

5. Tymoteusz Sobótka

6. Kamil Kisły

Klasy V

1. Alicja Tomalak

2. Aleksandra Gurak

Klasy VI

1. Julia Salabura

2. Amelia Szewczyk

3. Jarosław Hajduk

4. Hanna Michalska

5. Karol Romaniak

6. Marta Gurlaga

7. Kornelia Filuś

8. Kinga Wrzosek

9. Łukasz Leszczyński

Zaśpiewały z sukcesem!
W piątek 24 maja 2019r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce odbył się VIII Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej, w którym brali udział uczniowie z 6 okolicznych szkół.
Naszą szkołę w kategorii klas V-VIII reprezentowały dwie uczennice, które zdobyły uznanie jury i zajęły najwyższe miejsca:
• Kornelia Filuś z klasy VI – I miejsce i
• Wiktoria Żukowska z klasy VII – II miejsce.
Gratulujemy im i życzymy kolejnych sukcesów!

Fotorelacja z konkursu i informacja organizatora dostępne pod linkiem:

W oddziałach przedszkolnych został zorganizowany przy współudziale Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze konkurs plastyczny „ Bezpieczne ferie”. Oto lista nagrodzonych :
1 miejsce – Natasza Jabłońska gr. III
2 miejsce – Daniel Salak gr. II
3 miejsce – Bianka Mirończuk gr. IV
3 miejsce – Jowita Drewnowska gr . V

Wojewódzki etap konkursu „Bezpieczny KRUSnal”

27.11.2018r. w siedzibie Urzędu Gminy w Podgórzynie odbył się wojewódzki etap Dolnośląskiego Konkursu „Bezpieczny KRUSnal”.

Tym razem w konkursie wzięło udział 37 osób z 19 szkół. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów z klasy VI: Ingrid Olbrycht, Julia Salabura, Hanna Stępkowska i Jarosław Hajduk.

Dużą atrakcją było szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy przez ratowników z GOPR-u oraz strażaków z OSP w Rybniku. Wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe upominki i dyplomy, a pięcioro uczniów z najlepszymi wynikami – dodatkowe nagrody. Miło nam poinformować, że i tym razem mamy naszą reprezentację na podium:

• Ingrid Olbrycht zajęła III miejsce,
  • Jarosław Hajduk – V miejsce.

Konkurs „Bezpieczny KRUSnal”

W środę 14 listopada 2018r. w siedzibie Straży Pożarnej przy ul. Wolności w Jeleniej Górze odbył się regionalny etap Dolnośląskiego Konkursu „Bezpieczny KRUSnal” kierowanego do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Jego celem jest upowszechnianie podstawowych zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym, uświadomienie zagrożeń chorobowych i wypadkowych w środowisku wiejskim oraz zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego zachowania na terenach leśnych. Organizatorami konkursu byli: Oddział Regionalny KRUS we Wrocławiu oraz Placówka Terenowa w Jeleniej Górze i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu, W konkursie brali udział uczniowie z sześciu szkół. Każdy z uczestników wypełniał test składający się z 28 pytań zamkniętych i jednego zadania otwartego. Ogromną atrakcją była możliwość obejrzenia sprzętu oraz wozów strażackich przez uczestników konkursu. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie wykazali się znakomitą wiedzą i aż czterech znalazło się w pierwszej dziesiątce. Będą reprezentować naszą szkołę w etapie wojewódzkim. Są to:

• Jarosław Hajduk – I miejsce,
  • Kinga Wrzosek – III miejsce,
  • Ingrid Olbrycht – IV miejsce i
  • Julia Salabura – VIII miejsce.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy – upominki. Gratulujemy!

Wyniki konkursu polonistycznego „zDolny Ślązaczek” – 15.10.2018

Najwyższe wyniki w szkole uzyskały:

1. Marta Gurlaga z klasy VI
  2. Hanna Szewczyk z klasy VII
  3. Zuzanna Burzawa z klasy VII

Najwyższy wynik w klasach IV:

• Tymoteusz Sobótka

Najwyższy wynik w klasach V:

• Szymon Ślusarczyk

Najwyższy wynik w klasie VI:

• Marta Gurlaga

Najwyższy wynik w klasie VII: