Wycieczka

20 maja byliśmy na wycieczce w Szklarskiej Porębie. Zwiedzaliśmy kopalnię rudy żelaza- Żelazny Tygiel, Leśną Hutę Szkła, Muzeum Minerałów, Wodospad Szklarki i  Chybotek. Na zakończenie odbyło się ognisko z kiełbaskami.

Wycieczka bardzo nam się podobała.

Warsztaty

15 maja uczestniczyliśmy w warsztatach zdobienia szkła, które przeprowadziła dla nas Pani Ewa Kotulska. Zrobiliśmy piękne prezenty dla naszych mam. Pani opowiedziała nam o swojej pracy- poznaliśmy zawód Artysta plastyk.

Warsztaty kulinarne z Julią Cymbaluk

29 marca uczniowie klas I-III uczestniczyli w kulinarnym spotkaniu z Julką Cymbaluk zwyciężczynią MasterChef Junior. Wspólnie przygotowaliśmy dwa koktajle owocowo- warzywne. Były pyszne! Polecamy!
Skład: 1. Jabłko, banan, szpinak, sok jabłkowy 2. Jabłko, banan, sok z buraka

Wiosenny spacer

22 marca uczniowie klas I-III uczestniczyli we wspólnym spacerze wiosennym. Pogoda dopisała, skowronki dały piękny koncert, a widoki i świeże powietrze wprawiły w dobry nastrój nasze organizmy.

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W imię solidarności z osobami  z Zespołem Downa nasi uczniowie i nauczyciele ubrali dwie skarpetki pochodzące z różnych par.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski kl.I-III

14 marca uczennice z kl. I-III reprezentowały  szkołę w kolejnym etapie konkursu  organizowanym przez SP w Miłkowie. Zosia, Gabrysia i Amelka zajęły III miejsca  w swoich kategoriach. Dziękujemy i gratulujemy!

8 marca Dzień Kobiet

Zajęcia projektowe – poznajemy pracę projektanta. Projektujemy roboty.

Za nami kolejne spotkanie z edukatorem leśnym, Panią Bogusią Chabowską- Dąbek. Tym razem szukaliśmy pierwszych śladów wiosny.

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej DUDS podczas zajęć projektowych poznajemy  pracę projektanta. Próbujemy sami projektować.

Szkolny Konkurs Recytatorski kl. I-III

W tym roku naszą klasę w Szkolnym Konkursie Recytatorskim naszą klasę reprezentowały : Amelia Szczepańska, Oliwia Daniło i Amelia Ludwig.

I m-ce zdobyła  Amelia Szczepańska i będzie reprezentowała nasz a szkołę w rozgrywkach międzyszkolnych. Gratulujemy!

21 grudnia obchodziliśmy klasową Wigilię.

11 grudnia, w ramach realizacji projektu „Las bliżej nas”, odbyła się kolejna lekcja przyrodnicza.
Tym razem Pani Bogumiła Chabowska-Dąbek z Nadleśnictwa Śnieżka opowiadała nam o zanieczyszczeniach wód i skutkach jakie niesie brudna woda dla ludzi, zwierząt i roślin.

10 grudnia odwiedziła nas pani z gospodarstwa „Kowalowe Skały” w Wrzeszczynie. Opowiadała nam o owieczkach i sposobie otrzymywania wełny z ich sierści. Z jej pomocą wykonaliśmy Aniołki- Wełniaczki.

Mikołajki w naszej klasie.

Oglądamy przedstawienie przygotowane przez młodszych kolegów z oddziału przedszkolnego prowadzonego przez Panią Darię Biernat.

Uczymy się przygotowywać zdrowe posiłki.

Zabawy na przerwie

Karkonoski tygiel kulturowy

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

W  tym roku, z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości obchodzimy to święto w wyjątkowy sposób.

Odbył się już Dziecięcy Bieg Niepodległości , w którym najwyższą lokatę z naszej klasy zdobyła Laura Tokarewicz.  Zwyciężyła w biegu dziewczynek klas III- IV. Gratulujemy!

Przygotowaliśmy też plakat z informacjami na temat historii niepodległości naszej Ojczyzny.

Śpiewamy pieśni patriotyczne wspólnie z uczniami klasy I

Jesienny kiermasz klas I- III

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Las bliżej nas, poznajemy świat wszystkimi zmysłami”, w piątek , 12 października uczestniczyliśmy w „Jesiennym kiermaszu klas I- III”. Przygotowane przez nas, przy pomocy rodziców,  przepiękne ozdoby, zabawki, stroiki, z materiałów przyrodniczych cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i rodziców. Udało się nam zgromadzić  wr4az z klasami pierwszą i druga, pokaźną kwotę 923 złotych i 20 groszy, która w całości zostanie przeznaczona na organizację balu karnawałowego klas I- III.

Wszystkim rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.

9 października byliśmy z Panią Bogusią z Nadleśnictwa Śnieżka na wycieczce na łące i w lesie. Wzbogaciliśmy naszą wiedzę na temat nasion. Mogliśmy je zaobserwować, zbierać, a niektóre nawet skosztować.  Dowiedzieliśmy się w jaki sposób z nasion powstają nowe rośliny i jak przenoszą się na nawet duże odległości.

Ostatnie zabawy w jesiennym słonku.

Dzień Chłopaka w naszej klasie.

We wrześniu uczyliśmy się  o przeróbce wtórnej. Mieliśmy pokaz odpowiedniego segregowania odpadów, by chociaż trochę pomóc naszej Ziemi. Ta wartościowa lekcja na pewno przyda nam się w życiu.