29 marca odwiedziła nas Julka Cymbaluk, zwyciężczyni II edycji programu telewizyjnego MasterChef Junior.  Julka opowiedziała nam o sobie, o tym co lubi jeść i jakie potrawy najbardziej lubi przygotowywać. Opowiedziała też jak wyglądały nagrania do programu. Potem wspólnie z nią przygotowaliśmy zdrowe i pożywne koktajle warzywno-owocowe. Zielony był ze szpinaku, banana, jabłka i soku jabłkowego. Natomiast różowy z soku z buraka, banana i jabłka. Oba były pyszne i przede wszystkim bardzo zdrowe. Po przygotowaniu przekąski Julka chętnie pozowała z nami do zdjęć i rozdawała autografy.

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Straszaki wiedzą już, że jest to czas porządków w ogrodzie i szykowania miejsca na tegoroczne uprawy warzyw. Podsumowaniem tygodnia były zajęcia o odżywczych właściwościach zielonych owoców i warzyw. Dlaczego zielonych? Bo jest to kolor, który najbardziej kojarzy się z wiosną. Dzieci wymieniły właściwości zielonych owoców i warzyw, a także wymieniły te, które znają. Zatańczyły także taniec przywołujący wiosnę do piosenki zespołu Skaldowie pt. „ Wiosna”. W kolejnej części zajęć dzieci mogły poszerzyć swoje doświadczenia o nowe smaki- odbyła się degustacja zielonych owoców i warzyw. Oczywiście starszaki nie zapomniały umyć rąk oraz spożywanych produktów. Co ciekawe najbardziej dzieciom smakowały młode liście szpinaku, a także winogrona i jabłka. To były bardzo zdrowe zajęcia.

 

Za oknem pogoda coraz bardziej wiosenna, dlatego starszaki z grupy III założyły własną hodowlę rzeżuchy. Dzieci poznały właściwości odżywcze tej rośliny. Poznały zasady hodowli roślin, dlatego też codziennie nasionka podlewały. Z niecierpliwością czekamy , aż rzeżucha wyrośnie i będziemy mogli dodać ją do kanapek.

Starszaki z grupy III aktywnie biorą udział w realizacji programu „ Żyj zdrowo na sportowo”. Dzieci chętnie biorą udział w zajęciach sportowych. Na zdjęciach poniżej – dbamy o prawidłową postawę i proste plecy.

Odwiedziła nas także Pani Magdalena Wojtaś, która poprowadziła zajęcia profilaktyczne przeciwko agresji. Nauczyliśmy się jak możemy rozładować złość za pomocą muzyki oraz sztuki. Było bardzo fajnie.

W minionym tygodniu starszaki wzięły udział w kolejnych zajęciach z Panią Elżbietą Geregą z KPN z cyklu „ Przedszkolaku, przyroda Cię potrzebuje.” Tym razem dzieci poznały właściwości chmur, mogły samodzielnie je wytworzyć , a także zbadać gęstość opadów atmosferycznych.

W środę , 20 lutego, starszaki z grupy III gościły wyjątkowych gości- Pana Sławomira- emerytowanego marynarza marynarki wojennej oraz Pana Krzysztofa- emerytowanego żołnierza wojsk lądowych. Panowie przybyli w mundurach galowych, opowiedzieli z czego składa się wojskowy mundur. Zaprezentowali wyposażenie żołnierza . Dzieci miały okazję rozwinąć wojskowy śpiwór, przemierzyć czapki galowe, założyć kamizelkę taktyczną i poćwiczyć wojskową musztrę. Przedszkolaki były zadowolone ze spotkania – szczególnie chłopcy, którzy przez chwile poczuli jak prawdziwi żołnierze.
Starszaki korzystają z pierwszych wiosennych promyków słońca.
Jak , co tydzień, w wtorkowe popołudnie starszaki z grupy III odwiedziła Lila- uczennica klasy I, która po raz kolejny czytała przedszkolakom bajki i wiersze w ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom”.
W mijającym tygodniu starszaki z grupy III odbyły podróż w czasie. Poznały czasy, gdy po Ziemi chodziły dinozaury. Dzieci miały okazję poznać także komfort życia i zwyczaje ludzi pierwotnych. Na koniec tygodnia starszaki obejrzały film edukacyjny o człowieku pierwotnym oraz wykonały malowidła naścienne.
Zabawa plastyczna „Dinozaury – tajemnicze zwierzęta”

25 stycznia w przedszkolu odbył się bal karnowałowy. Już od rana księżniczki, policjanci, dinozaury i inne wspaniałe postacie bawiły się w rytm muzyki.

Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia dzieci z grupy III gościły niezwykle ważne osoby- Babcie i Dziadków.  Starszaki przygotowały krótki występ artystyczny.  Na koniec zaśpiewały głośne „ Sto lat”. Po części artystycznej, czekał na gości w sali słodki poczęstunek. Babcie i Dziadkowie wraz ze swoimi wnukami wzięli udział w warsztatach – z drucików kreatywnych wspólnie wykonali bransoletki.

W mijającym tygodniu, 15 i 16 stycznia, starszaki z grupy III wzięły udział w dwóch zajęciach edukacyjnych. Podczas pierwszych, poprowadzonych przez Panią  Elżbietę Geregę  z KPN dzieci poznały bliżej wilka.

Natomiast podczas spotkania z Panem Adrianem Domagałą, pracownikiem Zespołu Parków Krajobrazowych przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat żyjących i wymarłych gadów.

” Zabawy badawcze- poznajemy właściwości śniegu i lodu ”

” Bezpieczne ferie – spotkanie z Policjantami ”

W piątek , 21 grudnia, starszaki wraz z rodzicami spotkali się na świątecznych warsztatach rodzinnych. Najpierw dzieci zaprezentowały się rodzicom  w krótkim występie artystycznym o tematyce zimowo- świątecznej.  Potem mama Tymka przeczytała opowieść o bożonarodzeniowych piernikach.  Po wysłuchaniu Pani Marty wszyscy z zapałem zabrali się do dekorowania ciasteczek. Na koniec rodzice otrzymali wyjątkowe kartki ze świątecznymi życzeniami.

We wtorek, 18 grudnia odwiedziła nas Pani Monika Mirończuk- mama Bastka. Opowiedziała o tym jak wygląda i na czym polega praca krawcowej. Mogliśmy sami spróbować szycia na maszynie.  Wspólnie z Panią Moniką i Panią Darią uszyliśmy świąteczną ozdobę – bożonarodzeniowy wianek.

Zajęcia sportowe. Starszaki z grupy III pamiętają , że ruch jest bardzo ważny dla zdrowia. Chętnie korzystamy z wyposażenia sali sportowej.

Uczymy się nakrywać do stołu.

Zajęcia z rytmiki.

Zabawy na śniegu.

11.12. odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Przedszkolaku , przyroda Cię potrzebuje „ organizowanego przez KPN. I choć za oknem pogoda zimowa, dzisiejsze zajęcia poświęcone były liściom i ich barwom.

7 grudnia  starszaki z grupy III odwiedziła Pani Dorota Orłowska, która jest pielęgniarką. Pani Dorota opowiedziała na czym polega praca pielęgniarki. Wyjaśniła na czym polega praca pielęgniarki w szpitalu i szkole. Pani Dorota opowiedziała też , czego trzeba się uczyć , żeby zostać w przyszłości pielęgniarką.

6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził dzieci  z grupy III. Wszyscy dostali prezent , choć niektórym chłopcom trzęsły się nosy podczas testu na grzeczność.

23 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystko co robiliśmy dotyczyło misiów. Wymienialiśmy misie  znane z telewizji i książek. Malowaliśmy misie , które wcześniej ulepiliśmy z masy solnej. Bawiliśmy się pluszowymi misiami.

20 listopada starszaki z grupy III miały okazję obejrzeć w Zdrojowym Teatrze Animacji spektakl pt. „ Leśne przygody Tymoteusza”. Wszystkim dzieciom przedstawienie bardzo się podobało. Jeszcze długo po powrocie do przedszkola dzieci dyskutowały o swoich wrażeniach .

W tym tygodniu starszaki z grupy III poznawały zjawiska atmosferyczne. Poszerzały wiedzę oglądając filmy edukacyjne po pogodzie oraz samodzielnie wykonując doświadczenia. Przedszkolaki miały okazję samodzielnie stworzyć chmurę oraz deszcz. A przy pomocy zakraplaczy mogły dokładnie przyjrzeć się jak wygląda kropla. To był super tydzień.

 

14 listopada  w oddziałach przedszkolnych odbył się I Przedszkolny Pokaz Mody Patriotycznej. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyła nam Pani Aneta Watemborska Dyrektor Szkoły. Chętne przedszkolaki mogły się zaprezentować na czerwonym dywanie – niczym światowe gwiazdy modelingu.

Już w niedzielę, 11 listopada, przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedszkolaki z grupy III przygotowują się do tego ważnego święta. Dzieci przygotowały podobiznę Orła Białego, który jest patronem naszej szkoły.

9 listopada przedszkolaki z grupy III uroczyście świętowały 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. Z tej okazji  razem z grupą II dzieci wystąpiły przed najmłodszą grupą w przedszkolu z krótkim występem patriotycznym.

 

Kino Przedszkolaka

Przedszkolaki z grup II i III miały okazję wziąć udział w seansie filmowym . Jedna z przedszkolnych sal zamieniła się w prawdziwą kinową salę filmową. Dzieci musiały w kasie biletowej kupić sobie za magiczne żetony bilety na film animowany pt. „ Iniemamocni”. Wszystkim bardzo się podobało w naszym przedszkolnym kinie.

Makieta jesiennego lasu.

Dzieci z grupy III miały okazję przez lupę obejrzeć dary jesieni- liście, szyszki i gałązki. Następnie wspólnie wykonaliśmy makietę jesiennego lasu. Każde dzieci stworzyło swoje drzewo. Efektem końcowym działań dzieci był piękny  jesienny las, który zdobi przedszkolną salę.

Wyprawa Po Złoty Liść

11.10.2018r. dzieci z grupy II i III wybrały się na wycieczkę do lasu i na łąkę. Obserwowały wygląd drzew, kolory liści, trawy. Do bliższej obserwacji wykorzystały lupy. Dowiedziały się dlaczego liście zmieniają kolor. Nazywały drzewa i ich owoce. Miały okazję posłuchać szumu drzew i zobaczyć jak opadają liście, kiedy wiał silniejszy wiatr. Do przedszkola przyniosły różnobarwne liście, żołędzie, kasztany, szyszki, jarzębinę i korę. Powstaną z tego wspaniałe prace plastyczne.

 

Zabawy badawcze

Dzieci z grupy III przeprowadziły eksperyment.  Do słoiczków z zabarwioną wodą włożyły liść kapusty pekińskiej.  Dzieci mogły zaobserwować,  jak kapusta zmienia barwę pobierając kolorową wodę.

W zdrowym ciele zdrowy duch- jemy owoce!

Zajęcia taneczne

Zajęcia z rytmiki