” Bezpieczne ferie – spotkanie z Policjantami ”

Zabawy badawcze-poznajemy właściwości lodu i śniegu.

Preorientacja zawodowa w przedszkolu- spotkanie z policjantami.

Zabawy plastyczne. Wystarczyła odrobina mąki, soli i wody aby sprawić dzieciom wielką radość, pobudzić ich kreatywność i wyobraźnię oraz usprawnić pracę rąk. Masa solna zawsze gwarantuje świetną zabawę.

W ramach preorientacji zawodowej dzieci z grupy II poznały zawód muzyka oraz krawcowej.
Wspólnie uszyliśmy szal dla Pani Jesieni, oraz próbowaliśmy swoich sił podczas gry na skrzypcach.

Samodzielna praca dzieci z grupy II – długi, przepiękny łańcuch choinkowy

Pierwszy dzień w nowym przedszkolu

Dzień Pluszowego Misia

W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione maskotki. Misie różnej wielkości towarzyszyła nam podczas gier i zabaw ruchowych, a każdy przedszkolak otrzymał dyplom ,,Przyjaciela Pluszowego Misia”.

Pokaz mody patriotycznej

Uroczystość z okazji 100 Lecia Odzyskania Niepodległości

Święto marchewki

W grupie II postanowiliśmy zadbać o zdrowie robiąc samodzielnie  zdrowy i pyszny sok marchewkowy. W tym dniu wszystko kręciło się wokół marchewki, która była na pierwszym planie.

Turniej ,,W trosce o zdrowie”

Dzieci z grupy II doskonale wiedzą co jest zdrowe, a co nie. Udowodniły to podczas turnieju ,,W trosce o zdrowie” gdzie musiały zmierzyć się z kilkoma zadaniami. Drużyny fantastycznie wykonywały wszystkie polecenia a przy tym kibicowały sobie nawzajem i świetnie się bawiły.

,,Pyszny i zdrowy kompot jabłkowy”- pod takim hasłem upłynął dzień w grupie II. Dzieci samodzielnie przygotowały kompot, krojąc i układając jabłka w słoikach, wsypując odpowiednią ilość cukru. Na zakończenie udaliśmy się do kuchni, gdzie Pani Dorotka pomogła nam w pasteryzowaniu naszych kompotów. Poznaliśmy również miejsce gdzie są przygotowywane nasze pyszne, przedszkolne posiłki.

W dniu 3.10.2018 przedszkolaki wybrały się na audycję umuzykalniającą do Filharmonii Dolnośląskiej. Wysłuchaliśmy koncertu pt. ,, Opowieść o magicznym pióropuszu”.

W ramach ,,Dnia głośnego czytania” dzieci z grupy II odwiedził Czerwony Kapturek – mama Kai, która przeczytała nam bajkę. To były bardzo miłe odwiedziny.

14 września, w naszej grupie odbyło się pierwsze w tym roku, bardzo ważne wydarzenie. Wszyscy świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, zabaw i konkursów z nagrodami, a to wszystko po to, aby poczuły się wspaniale i wyjątkowo w dniu ich święta.