21 grudnia obchodziliśmy klasową Wigilię.

 

11 grudnia, w ramach realizacji projektu „Las bliżej nas”, odbyła się kolejna lekcja przyrodnicza.
Tym razem Pani Bogumiła Chabowska-Dąbek z Nadleśnictwa Śnieżka opowiadała nam o zanieczyszczeniach wód i skutkach jakie niesie brudna woda dla ludzi, zwierząt i roślin.

10 grudnia odwiedziła nas pani z gospodarstwa „Kowalowe Skały” w Wrzeszczynie. Opowiadała nam o owieczkach i sposobie otrzymywania wełny z ich sierści. Z jej pomocą wykonaliśmy Aniołki- Wełniaczki.

Mikołajki w naszej klasie.

Oglądamy przedstawienie przygotowane przez młodszych kolegów z oddziału przedszkolnego prowadzonego przez Panią Darię Biernat.

Uczymy się przygotowywać zdrowe posiłki.

Zabawy na przerwie

Karkonoski tygiel kulturowy

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

W  tym roku, z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości obchodzimy to święto w wyjątkowy sposób.

Odbył się już Dziecięcy Bieg Niepodległości , w którym najwyższą lokatę z naszej klasy zdobyła Laura Tokarewicz.  Zwyciężyła w biegu dziewczynek klas III- IV. Gratulujemy!

Przygotowaliśmy też plakat z informacjami na temat historii niepodległości naszej Ojczyzny.

 

Śpiewamy pieśni patriotyczne wspólnie z uczniami klasy I

Jesienny kiermasz klas I- III

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Las bliżej nas, poznajemy świat wszystkimi zmysłami”, w piątek , 12 października uczestniczyliśmy w „Jesiennym kiermaszu klas I- III”. Przygotowane przez nas, przy pomocy rodziców,  przepiękne ozdoby, zabawki, stroiki, z materiałów przyrodniczych cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i rodziców. Udało się nam zgromadzić  wr4az z klasami pierwszą i druga, pokaźną kwotę 923 złotych i 20 groszy, która w całości zostanie przeznaczona na organizację balu karnawałowego klas I- III.

Wszystkim rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.

 

9 października byliśmy z Panią Bogusią z Nadleśnictwa Śnieżka na wycieczce na łące i w lesie. Wzbogaciliśmy naszą wiedzę na temat nasion. Mogliśmy je zaobserwować, zbierać, a niektóre nawet skosztować.  Dowiedzieliśmy się w jaki sposób z nasion powstają nowe rośliny i jak przenoszą się na nawet duże odległości.

Ostatnie zabawy w jesiennym słonku.

Dzień Chłopaka w naszej klasie.

 

We wrześniu uczyliśmy się  o przeróbce wtórnej. Mieliśmy pokaz odpowiedniego segregowania odpadów, by chociaż trochę pomóc naszej Ziemi. Ta wartościowa lekcja na pewno przyda nam się w życiu.