Majkowe koncertowanie

Nasze urocze Majeczki  uczą się gry na gitarze. Chętnie koncertują w klasie. To jeden z ich kasowych mini-koncertów. Nie pierwszy i zapewne nie ostatni w tym roku!!!

Zegary

W dzisiejszym, nowoczesnym świecie odczytanie godziny na tradycyjnej tarczy zegarowej to nie lada zadanie, ha, ha, ha.  Trzeba więc ćwiczyć tę umiejętność….miedzy innymi….jak na załączonych obrazkach. Pożyteczne i przyjemne w jednym!!!

Recykling

Tak, jak w ubiegłym roku – w tym również zbieramy materiały wtórne, czyli zakrętki, baterie i makulaturę. Zachęcam uczniów do czynnego udziału w tej godnej naśladowania akcji. Oto „recyklingowcy” z września. Brawo!

Jesienny kiermasz klas I- III

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Las bliżej nas, poznajemy świat wszystkimi zmysłami”, w piątek , 12 października odbył „Jesienny kiermasz klas I- III”. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali przepiękne ozdoby, zabawki, stroiki a nawet biżuterię, z materiałów przyrodniczych. Sprzedawane przedmioty cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i rodziców. Udało się nam zgromadzić pokaźną kwotę 923 złotych i 20 groszy, która w całości zostanie przeznaczona na organizację balu karnawałowego klas I- III.

Wszystkim rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.

Kiermasz jesienny w naszej klasie

12 października odbył się kiermasz jesiennych klas I-III. My również czynnie w nim uczestniczyliśmy.Rodzice pomogli nam przygotować jesienne , ręcznie wykonane cudeńka. Sami określaliśmy ceny naszych prac, kupowaliśmy tez prace innych dzieci. Było wesoło, kolorowo i ciekawie.

5 października odbyliśmy spacer – mini wycieczkę z serii „LAS”, którą poprowadziła Pani leśnicza – Bogumiła Chabowska- Dąbek.  Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy podziwiać pokazywane przez panią okazy drzew, uczyć się rozpoznawać ich liście, itp. Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest oszczędność papieru i ile trzeba drewna na wyprodukowanie naszych zeszytów….ech, biedne drzewa…..!!! Mieliśmy do wykonania zadanie – nazbierać liście i owoce drzew, a potem je rozpoznawać – niektórzy  z nas spisali się na medal. Lekcje przyrody w naturze są o wiele bardziej wartościowe niż te w szkolnej szkolnej klasie.

Za oknem piękne jesienne barwy – prawdziwa ZŁOTA POLSKA JESIEŃ. U nas w klasie też mamy kącik jesienny. Prawa, że piękny?

1 października świętowaliśmy w naszej klasie DZIEŃ CHŁOPAKA. Wszyscy chłopcy otrzymali na pamiątkę drobne upominki, po czym brali udział w konkursach. Ale było wesoło!!!!

27 września  podczas Dnia Języków Obcych prezentowaliśmy FRANCJĘ. Wszyscy byliśmy ubrani w kolory francuskiej flagi, byli artyści malarze, modelki – francuskie elegantki, mimowie,  a nawet myszki MIKI i MINI z francuskiego Disneylandu.  Mieśmy piękne lawendowe dekoracje, prawdziwą francuską flagę, wieszak pełen ubrań rodem z Paryża od francuskich projektantów, przepiękny album z ciekawostkami, modele wieży Eiffla oraz  mapy samochodowe tego kraju. Nauczyliśmy się liczyć do 10, potrafimy się przedstawić, zapytać o samopoczucie, a nawet wyrecytować francuską wyliczankę. Znamy wiele ciekawostek na temat tego ciekawego, eleganckiego kraju.

We wrześniu uczyliśmy się  o przeróbce wtórnej. Mieliśmy pokaz odpowiedniego segregowania odpadów, by chociaż trochę pomóc naszej Ziemi. Ta wartościowa lekcja na pewno przyda nam się w życiu.

Od początku roku przeliczamy konkrety, by dzięki nim łatwiej przekraczać „próg dziesiątkowy”.  To ma za zadanie ułatwić i usprawnić nasze liczenie w przyszłości…