Zajęcia EDUza – Czy mamy pH ?

Prowadziliśmy badania pod kątem daltonizmu smakowego, a potem  zamienialiśmy się w małych chemików, przelewających różne substancje przez „sok z gumijagód”… .

Emocji było dużo  …..  zapraszamy do galerii zdjęć.

Zajęcia pokazowe Aikido

Poznajemy różne sposoby na aktywne spędzania wolnego czasu. Spotkanie z instruktorem AIKIDO Wojciechem Głogowskim z Jeleniogórskiego Klubu Aikido Seizan Dojo

Złota polska jesień – spotkanie z edukatorem leśnym

8 października odwiedziła nas pani Bogumiła Chabowska- Dąbek – nasz edukator leśny. Niestety pogoda nam nie dopisała, więc zajęcia były w klasie. Pani  opowiadała nam o złotej polskiej jesieni.  Były ważne informacje, różne ciekawostki oraz  zdjęcia.   Teraz czekamy na kolejne spotkanie.

Projekt „Uczymy się zdrowo żyć”  –  Smacznie, zdrowo, kolorowo

4 października 2019r. w klasach młodszych  robiliśmy kanapki. Pomysłów na  te zdrowe posiłki  było dużo. Kanapki zostały zaprezentowane  na stołach (korytarz na parterze). Oj, było kolorowo! Po wspólnej prezentacji  próbowaliśmy i …  próbowaliśmy. Zaprosiliśmy na degustację  kolegów i koleżanki  z klas starszych.

Piramida zdrowego żywienia

Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu – wykonujemy piramidę w grupach

Z wizytą w bibliotece

 

 

 Dzień Chłopaka 

30 września  zgodnie z tradycją szkolną obchodziliśmy Dzień Chłopaka.  Były owoce, ciasta, ciasteczka i drobne prezenty. To wyjątkowy dzień w naszej klasie zorganizowany przez wszystkie dziewczynki dla naszych kolegów –  siedmiu chłopców.

Wycieczka do Ogrodu Japońskiego  „Siruwia” w Przesiece

24 września 2019r. pojechaliśmy do Przesieki.  Z przewodnikiem zwiedzaliśmy Ogród Japoński, podziwialiśmy  przyrodę Karkonoszy pokazaną w kompozycjach japońskich w otoczeniu strumyków i wodospadów. Miniaturowe drzewka oraz wystawa poświęcona kulturze i historii  Japonii bardzo nam się podobały.  Na zakończenie mogliśmy bawić się na placu zabaw. Wspinanie się po „linowych” konstrukcjach  było wspaniałą atrakcją, a czasami nowym doświadczeniem.

Serdecznie dziękujemy właścicielom ogrodu  za zaproszenie i czas poświęcony naszej klasie.

Nasze prace  –  jesienne liście

Mamy już  Samorząd klasowy

Dbamy o sprawność fizyczną

W ramach projektu DUDS tworzymy  w grupach  gry planszowe